Listopad 2009

152.díl

21. listopadu 2009 v 11:37
Ordinace v růžové zahradě II (152) 3.12.2009U Pusenského se objeví Maty. Má strach z otce, který ho hledá. Nakonec se ukáže, že oba rodiče ztratili o syna zájem, a tak jeho budoucí osud řeší Vladimír. Maty se mu však odvděčí tím, že ho okrade. Pusenský mu přesto dá novou šanci. Davida navštíví otec a David se mu přizná ke vztahu s Veverkou. Absolvuje další operaci, jenže nakonec dojde k nehoršímu - k amputaci. David od sebe Veverku odhání, vypadá to, že amputaci považuje za boží trest. Moniku navštíví její milenec, fotograf René. Poznáváme, že Monika si užívá nezávazné vztahy, na manžela však zapomenout nedokáže. A v Kamenici shání byt. Anička se chce přestěhovat, hádá se proto s otcem. Rozejde se s Jerrym, který ji znovu uhodil. Ten se však mstí, vyhrožuje. Zastane se jí Monika, i ji Jerry uhodí. Ta toho využije proti němu: dá sepsat zveličenou lékařskou zprávu a tuto zb raň vloží do ruky primáři. Anička a Dalibor si nakonec vše vysvětlí a usmíří se. Kristýna a Petr spolu tráví více a více času. Kristýna se mu přizná, že ho má pořád ráda. On ale o vztah s ní nestojí.

151.díl

21. listopadu 2009 v 11:36 dily
Ordinace v růžové zahradě II (151) 1. 12. 2009
Výlety za hranice všedních dnů.

Vladimír nemůže na Zdenu zapomenout. A zdá se, že i ona na něj.


Operní pěvkyně Lada Sušená a její manžel operní režisér deptají oddělení plastiky svými spory o augmentaci prsů. Toho využije Dalibor a zorganizuje pro Zdenu soukromý operní večírek. Monika pokračuje v rozvernostech, snaží se uspořádat fotbalový zápas pro lékaře kamenické nemocnice, ale přijde jen Oskar. Druhý den dostane Monika dopis z věznice, který nejdřív roztrhá a pak slepí. Ukazuje se, že bezstarostná Monika má svá tajemství. Vladimír trpí pokusy Dalibora o oživení vztahu se Zdenou. Nakonec se neudrží, vyhledá ji a dospěje to k polibku. Běla obviní Lenku, že se jí za pobytu ve vile hrabala ve věcech, a uražená Lenka definitivně odjíždí. Nakonec se ale ukáže, že ve fotkách se Běle hrabal Jindřich. Ten na radu Lenky začne předstírat nezájem o Vendulku. Adam trpí rozchodem s Veverkou a snaží se ji umluvit k návratu. Stav hospita lizovaného Davida se prudce zhorší a je to právě Adam, kdo jako první vysloví slovo "amputace".

150.díl

21. listopadu 2009 v 11:35 dily
Ordinace v růžové zahradě II (150) 26.11.2009
Monika dělá v nemocnici rozruch. Její nástup nese těžce Magda, která má dojem, že jí chce sebrat místo na slunci na plastice i v soukromí. Má do jisté míry pravdu, Čestmír se ale Moničiným návrhům ubrání. Dalibor trpí tím, že Zdena mu zdánlivě dala šanci, ale moc to tak nevypadá. Když Zdena navrhne bizarní rande - bojovku -, kterým by začali znova, souhlasí. Po několika peripetiích si padnou do náruče. Jindřich chce pozvat Vendulku na Vánoce na horskou chatu. Vendy ovšem zjistí, že Jindřichova firma odflákla stavbu stacionáře pro postižené děti, a Jindřich se musí hodně snažit, aby si to u ní vyžehlil. Marek zmizí a Pavla si zoufá, že opět utekl. Pusenský ho najde, jak se snaží pomoct Matymu Povýšilovi, který se bojí jít domů, protože jeho otec se vrátil z vazby. Maty zůstává provizorně s Markem a Pavlou u V ladimíra. Adam se vrací ze stáže a zjistí, že Veverka se zamilovala do Davida. Málem se s ním popere a jde se opít. Tam ho sbalí Monika a vezme ho k sobě na pokoj. Ukáže se ale, že jde pouze o kolegiální výpomoc, protože Adam nemá kde spát

149.díl

21. listopadu 2009 v 11:35 dily
Ordinace v růžové zahradě II (149) 24. 11. 2009
Anděl strážný

Na plastiku nastupuje nová doktorka Monika Mandlová. Nejen že skvěle operuje, ale stejně skvěle to umí i s muži.


Pusenský a Zdena nevědí, jak po společné noci dál. Zdena se vyhýbá Daliborovi, je vidět, že nad Vladimírem nemůže jen tak mávnout rukou. Pavla s Tomášem se chystají odjet do Německa. Pavla nakonec ustoupí a povolí Markovi zůstat u Pusenského. Marek se i tak trápí. Je rád, že zůstane doma, ale bude bez mámy. Když Pavla vidí, jak se její syn souží, a navíc že je potřeba v nemocnici u případu Davida Šohájka, rozhodne se nakonec do Německa odjet až po svátcích a zbylý čas strávit s Markem u Vladimíra. Na plastiku a na chirurgii nastupuje nová doktorka Monika Mandlová. Vstup má s plnou parádou, při fotbale zraní Borce Duhu. Ten je do ní přesto málem zamilován, takové má kouzlo. Zato Pusenský a Magda z nové posily nadšeni nejsou. Magda má pocit, že Monika svádí Čestmíra. Lenka víří vody u Valšíků ve vile. Organizuje domácí úklid a bere Eduarda do divadla. Běla se pro všechny případy vrací ze špitálu domů a rozbouřené vody uklidní. David má v noze infekci. Veverka ho ve slabé chvíli políbí, Oskar si jejich náklonnosti všimne, ale Veverka nechce Adama zradit. David se tedy rozhodne odjet do hradecké nemocnice, ale než se tak stane, láska mezi ním a Veverkou propuká naplno a on zůstane v Kamenici. Jeho noha je však vážně ohrožena.

148.díl

21. listopadu 2009 v 11:34 dily
19.11.
Dalibor je definitivně rozhodnut vzdát se primariátu, než o něj beztak přijde. Deptá ho vztah Aničky a Jarka i Zdenina a Pusenského snaha mu pomoci. Odmítá Pavlu pustit do Německa a zároveň odvolává Adama ze stáže a Petra z mise. Magdě vyčítá, že na plastice nemá doktory. Se Zdenou se ošklivě chytnou - ta se snaží Daliborovi pomoci, ale paradoxně ji to sbližuje s Pusenským. Jdou spolu na charitativní akci nadace pro hendikepované děti. Zdena pak pozve Pusenského domů... Tomáš se s Markem předčasně vracejí z výletu do Německa. Tomáš je zraněný, zachránil Markovi život, ale poranil si při tom prsty. Pavla je bez sebe. Na Marka však zážitek hodně dolehl - začal Tomáše respektovat. David se v šéru nudí, hrozí ponorka. Veverka ho vezme na neobvyklý výlet, ukáže mu své oblíbené místo. Sblížení zabrání fakt, že se má vrátit Adam. David žárlí. Jindřichovi se stýská po Vendulce, která na něj nemá čas. Lenka mu radí, jak ji sbalit, dokonce mu uvaří pro Vendulku rybí specialitu. Jenže Vendulka je na ryby alergická. Je z toho trapas, který už musí Jindřich hasit sám.

147.díl

5. listopadu 2009 v 11:58 dily
Ordinace v růžové zahradě II (147) 17. 11. 2009
Je to můj život.

Daliborovi se vše sype pod rukama. Odmítá však pomoc ostatních a na druhou kolej staví i Zdenu.


Jarek dál chodí za Aničkou a ta jeho omluvám podléhá. Ne tak Dalibor. Konflikt vyvrcholí strkanicí, při níž si Jarek poraní koleno. Vyhrožuje primáři stížnostmi a žádostmi o finanční kompenzaci. Dalibor proto uvažuje o tom, že odstoupí z primariátu. Hejtman Kárský vyřeší spor s Novákovou, dá jí odškodné. Na oplátku sebere Kamenici robota pro nemocnici v Hradci. Pro Zdenu je to velká prohra, navíc se hádá kvůli svému postupu s Daliborem, kterého by chtěla chránit. Podporu v této chvíli nachází jen u Pusenského. Čestmír a Magda dají Kristýně najevo, že jí dál nemohou pomáhat. Zdena se mezitím pohádá s Martou a ta trucovitě opustí jejich dům. Kristýna Zdeně vyčítá, že mámu vyhnala. Ze stresu má těhotenské komplikace, je ohroženo i dítě. Na to Marta slyší a vrací se. Lenka víří vody u Valšíků ve vile. Eduard se dozví, že se ho měla ujmout "pro případ Běliny smrti". Neunese to a Lenku vyžene. Běla ho však přinutí se jí omluvit a vzít ji zpátky. Markův vzdor proti stěhování vyvrcholí tím, že rozbije Tomášovo auto. Ten to bere chlapsky: nabídne Markovi výlet ve dvou do Německa. Pokud se za těch pár dnů neshodnou, nebude na stěhování naléhat. V tom případě by si Pavla možná dokázala představit, že by Marek zůstal u Pusenského.

146.díl

5. listopadu 2009 v 11:58 Bleskovky
Ordinace v růžové zahradě II (146) 12. 11. 2009
Nesmíš mi odejít.

Anička se stále víc zaplétá s klukem, který ji táhne ke dnu.

Kristýna se chystá na potrat. Nepřesvědčí ji Zdena, ale povede se to Magdě. Marta zjistí, že si dítě nechala, a vyhodí ji. Kristýna tedy hledá azyl u Magdy a Čestmíra. Doufá, že by mohli její dítě adoptovat. Jenže to není tak jednoduché... Lenka letí do Paříže a předtím se zastaví u Valšíků. Je svědkem toho, jak Běla kolabuje. Krvácí totiž z jater a je nutná operace. Eduard se však bojí, že ji Běla nevydrží, a nedá souhlas. Lenka, Tereza a Jindřich ho dostanou z nemocnice a Běla je operována bez Eduardova vědomí. Před operací požádá Běla Lenku, aby dohlédla na Eduarda, kdyby zemřela. Lenka se vzápětí preventivně stěhuje do vily. Dalibor má Novákové aplikovat zkrášlující injekce, ale je odvolán k případu Běly. Nováková si injekce aplikuje sama a je z toho pohroma. Anička se schází s Jarkem, který ji, když s ním odmítne blbnout na motorce, nechá bez pomoci za městem. I přes varování za ním Anička zase uteče a tentokrát se vrací s monoklem. Jarek jí dal facku.

145.díl

5. listopadu 2009 v 11:57
Nejsme bozi - 10.11 díl 145
Martě se Kristýnino těhotenství nelíbí, myslí si, že si ničí život. Zdena se proto rozhodne ji přestěhovat do penzionu U Dvou růží, aby měla klid. Myšlenky na budoucnost ale Kristýnu tíží a nakonec se vydává do nemocnice... Pacientka Danišová poznamenaná doživotním poškozením odmítá revizi hnisající rány a chce přeložit do Hradce. Primář Frynta a jeho zástupce Pusenský se každý na případ dívají jinak a dochází ke konfliktu. Její manžel ji po hysterickém záchvatu opouští. Dalším případem, který řeší kamenická chirurgie, je rozbitý motocyklista Pavel Zámečník, kterého bratr kaskadér Jarek vyprovokoval k jízdě v kouli smrti. Jarek se seznamuje s Aničkou a k Daliborovu šoku spolu mají první rande. Problémy primáře se vrší. Aspoň jeden - stěžovatelku Novákovou - se pokusí vyřešit tím, že jí nabídne plastiku. Z ato oddělení se mu rozpadá - Eliška mu oznámí, že po traumatu s granátem nechce dělat vrchní. Dalibor musí rychle hledat jinde a zvolí Vendulku. Jakub zorganizuje rodičům výlet balonem, Magda se uvolní a je ochotná znovu jednat o adopci. Měli by šanci, protože sociální pracovnice Neumannová, která jim nepřála, odchází do Prahy. Hejtman Beneš je v Kamenici operován robotem. Eduard si ho pěkně vychutná a promluví mu do duše - nelíbí se mu, že nechává Terezu a dítě...

144.díl

5. listopadu 2009 v 11:56 dily
Ordinace v růžové zahradě II (144) 5. 11. 2009
Zůstaň!

Kristýna Petrovi sděluje, že je těhotná, nechce, aby odjel. Zadrží ho to?

Doktor Hanák je na neplaceném volnu, ale přesto je povolán k případu mladého kluka, kterému se v břiše zarazil granát. Pusenský, Hanák a Eliška bombu vyjmou. Pusenský má strach, že má v krádeži ostré munice prsty i Marek. Pohádá se s ním, ale Marek je v tom nevinně. Dalibor s Čestmírem operují těhotnou Adélu Danišovou. Dítě se narodí zdravé, ale matka málem zemře a operace bude mít trvalé následky. Zoufalý Daniš obviňuje primáře Fryntu, že jeho rodině soustavně ničí život. Kristýna se bojí o Petra a v úzkosti mu prozradí, že je těhotná. Petr jí však oznámí, že s ním být těhotná nemůže, je neplodný. Kristýnu vymazává ze svého života a odjíždí na misi. Zoufalá Kristýna chce vše říct Lukášovi. Gábina ji však k němu nepustí. Právě se s Lukášem zasnoubili. Běla čeká na léky od Lenky Šamberové doma, Eduard se o ni stará. Terezu odvede Radek, který má sám zdravotní problémy - benigní nádor na prostatě. Hlavně však nechce, aby manželka a dcera byly v domě nemocné. Spolu s léky dorazí i Lenka osobně. Léky zaberou a Běle se uleví. Nováková podává žalobu na nemocnici, což řeší hejtman Kárský. Vorlíčková musí na reoperaci - pro Novákovou další voda na její mlejn.

141.díl

5. listopadu 2009 v 11:55 dily
3.11.
Nováková vyhrožuje Zdeně, že se jí pomstí za dávnou smrt manžela. Využije toho, že Kristýna špatně ošetří její dceru. Petr se Kristýny zastane a při konfliktu s ním Nováková upadne. Ta ho obviní, že ji napadl, a chystá žaloby na personál nemocnice. Primář Frynta proto doktoru Hanákovi nařídí vzít si nucenou dovolenou. Ten se tedy rozhodne odjet na misi. Martina souhlasí s tím, že studium v Bratislavě na vrchní sestru podstoupí. Její místo dočasně přebírá Eliška a Oskar trpí steskem. David přichází na kontrolu. Se zraněnou nohou má potíž se dostávat do nemocnice, bydlí daleko. Oskar a Adam vymyslí, že ho ubytují v šéru. Veverka a David z toho vůbec nejsou nadšení, ale slibují si, že to zvládnou. Běla čeká na výsledky vyšetření, které by mělo odhalit, jakou nemocí trpí. Má kašel, a Eduard se proto upíná k tomu, že se jedná o obyčejný zápal plic, což potvrdí i rentgen. Jenže výsledky vyšetření potvrdí smrtící diagnózu. Běla neztrácí duchapřítomnost a už vymýšlí plán, co s tím. Kristýna