Říjen 2009

Hlašky..3

18. října 2009 v 11:37 Hlášky z Ordinace
Hanák řekl Magdě:
"Já mám za sebou víc operací, než vy teplých večeří.."

Hlášky..2

18. října 2009 v 11:36 Hlášky z Ordinace
Nebo jak Katka hulila trávu a pak jak Pusenský dostal nějakou jinou trávu a pak si před ní zapálil a ona si s ním zahulila a začala kašlat a Pusenský:To není to seno co se hulí tady...

hláška 1..

18. října 2009 v 11:34 Hlášky z Ordinace
To budu rodit tady.. Já jsem se narodila ve vlaku Praha, Česká Třebová věděli jste to...?????
A představ si ,oni chtěli po mamce ještě dětsky lístek..:-)

Díl 2..Petr a Pavla

18. října 2009 v 11:31 Vymyšlené Díly
No tak všichni víteco následovalo ne ....

,,To byl moučník,"řeklPO TOM Petr.,,No tak v tom případě by ses měl stát kuchařem"odpověděla mu Pavla a on ji políbí.No pak si dají ještě kousek toho moučníku a usnou.Ráno jsou kolem postele nastrkané růže.,,To si snad ... hmmmm ... vykoupil celý květinářství,ne??"(to hmmm je takovámenší přestávka na políbení).,,No jasně,pro tebe všechno,"odpoví Petr.


Díl..1 Petr a Pavla

18. října 2009 v 11:30 Vymyšlené Díly
Pavla vejde k Petrovi do bytu. Nikde ho nevidí, a proto ho zkusí zavolat. Nic se neozývá, ale vtom se jeho ruce obtočily kolem jejího pasu. Pavle hrál na rtech jemný, zářivý úsměv. "Ahoj." Řekla Pavla a otočila se k němu. Petr ji místo pozdravu políbil a pokračoval dál na krk a pomohl ji se svlékáním její bundy a dále svetříku. (už nvm, co měla na sobě, tak se omlouvám) "Počkej... neříkal jsi něco o večeři?" Pavla se usmála, chtěla ho trošku napínat a škádlit. Petr se neochotně vzdal se oběti a vyrazil do kuchyně. Pavla zatím pověsila kabát na věšák a posadila se na židličku. Petr přinesl jídlo a zapálil svíčku. Pavlu hřálo cosi uvnitř a byla hrozně šťastná. Ťukli si se sklenkami vína a pustili se do večeře. Až dojedli, Petr odnesl všechno špinavé nádobí do kuchyně. Pavla přistoupila k dřezu, že umyje nádobí, ale Petr ji chytil za obě ruce a jedným ladným pohybem ji k sobě pevně přitáhl. Nejprve ji jen objal a vychutnával si její přítomnost. Pavla obtočila svoje ruce kolem jeho pasu. Petr se ji zadíval do očí a zastrčil ji její vlasy za ucho. Zachvěla se pod jeho dotykem. Pomalu se k ní nahnul a jemně, s láskou ji políbil. Pavle došlo, co bude následovat dál......

140.díl

18. října 2009 v 11:18 dily
29.10.
Eduard a ostatní lékaři zoufale pátrají po příčině vážného stavu, který Bělu ohrožuje na životě. Doktor Hanák vyslovuje podezření, že se jedná o nebezpečnou leishmaniózu. Je to smrtelná choroba. Do nemocnice je v bezvědomí přivezena Karolína Vorlíčková, mladá žena po bouračce, manželka Viktora Vorlíčka, toho času pacienta po plastice penisu. Navíc sestra Pantoflíčková nalezne v čekárně pediatrie odloženého jejich synka Bobánka. Později se na scénu dostaví i babička Nováková. Vysvitá komplikovaný obraz zbytečných rodinných konfliktů, který připomene Magdě, že její workoholismus a napětí s Čestmírem jsou zbytečné. Babička Nováková v nemocnici objeví Zdenu Tichou, která v minulosti údajně zapříčinila smrt jejího manžela. Vyhrožuje pomstou. Tvrdíková musí jako vrchní sestra absolvovat dálkově vyšší odbornou školu, v úvahu v dané situaci přichází jedině Bratislava. Oskar je proti - je do své ženy stále zamilovaný a nechce ji vídat jen o víkendech. Pavla slibuje Markovi, že neodejde na stálo do Německa, ale Tomášova nabídka je mimořádně lákavá. Křehký mír s Markem se opět hroutí.

139.díl

18. října 2009 v 11:18 dily
27.10
V Kamenici je drama. Po městě bloudí ozbrojený zločinec s postřelenou nohou. Nemocnici hlídá policie, ale kriminálník přepadne pediatrickou ordinaci v Růžovce. Zuzana a Běla se chovají statečně, vypadá to však s nimi už nahnutě, když jim přijde na pomoc Eduard. Nakonec ho společně pacifikují, jenže Bělu stres poznamená nápadnou nevolností. Mezi Pavlou a Markem pomalu zavládá mír. Dokonce i přes to, že se objeví Tomáš. Ten přemlouvá Pavlu, aby v Německu pracovala. Marek objeví materiály a Pavlinu přihlášku o místo. Vzedme se v něm pocit zrady - máma ho chce odvléct z Kamenice! Pusenský slibuje, že s Pavlou promluví, ovšem Pavla sama ještě neví, zda na nabídku kývne. Sylva přijíždí překvapivě za Zdenou. Svěřuje se, že za rodinou se stydí jít - obstavili jim totiž účty. Zdena vše opatrně sdělí Daliborovi, ale ten ji neposlechne, že je třeba jednat s citem, a rychle u věřitele dluh zaplatí. Matyáš zuří, ranilo to jeho hrdost a vyčítá to Sylvě. Nakonec to Dalibor vyřeší tak, aby Matyáš mohl jeho peníze přijmout. Magda se ponořila do práce. Čestmírovi to vadí, hádají se. K usmíření nedojde ani poté, co Magda udělá chybu u jednoho pacienta a potřebuje podporu. Tereza si jede pro manžela do Prahy - poté, co se stalo v Růžovce, nechce promarnit ani minutu. Unavená Běla hlídá Bětulku, jenomže ji neuhlídá...


138.díl

11. října 2009 v 13:02 dily
22.10.
Lukáš se budí vedle Kristýny. Oba jsou ze společné noci nešťastní. Lukáš chce na vše zapomenout, je to však on, kdo se první přizná. Gábina se zlobí, ale dokáže mu odpustit. Také Kristýna se vrací k Petrovi. Nedokáže se srovnat s pocitem viny, i když se nepřizná. K překvapení obou další rozhovor končí rozchodem. Sylva přiváží Dominika. Dalibor si všimne, jak je zanedbaná a unavená a zlobí se na Matyáše, že se o ni nedovede postarat. Sylva takovou kritiku nesnese a utíká. Vše urovná Zdena: přiveze zpět Dominika a pomůže Sylvě získat čas a klid. Dalibor se však zlobí, že Zdena bez svolení zasahuje do jeho rodinných problémů. Veverka a David si přiznají, že jejich chování už není nevinné. Adam Veverce slibuje brzký návrat, manželství a děti a David je svědkem jejich lásky. David absolvuje operaci a Adam odjíždí do Maďarska. Veverka je rozhodnuta na něj čekat. Pavla se vrací a najde doma Marka a jeho partu. Nepomůže ani Leopoldova pracovní převýchova. Když Marek vyhecuje svého nového kamaráda Kojšu a ten se zraní, pohár Pavliny trpělivosti přeteče.

137.díl

11. října 2009 v 13:02 dily
Srdce - 20.10
Lukáš přiváží Kateřinu Malou. Zdánlivě banální poranění se ukáže být následkem vrozené vady, která je smrtelná. Malá umírá, ale její srdce je vhodné pro Olgu k transplantaci. Otec mrtvé dívky ale odmítne dát souhlas s odpojením od přístrojů. Teprve manželka ho přemluví a Olga může odjet na transplantaci do Prahy. Pusenský a Zdena jedou s ní. Tereza čeká, až si pro ni do porodnice přijede Beneš. Opečovává ji celá rodina, jen její politik dává přednost kariéře. Když konečně přijede, je to jen na hodinu. Tereza tedy zůstává s miminkem u Běly a Eduarda. David se chystá na operaci a sbližuje se s Veverkou. Šohájek ho varuje - ať si rozmyslí, zda chce být knězem. I Veverka si začíná uvědomovat své city. Do citlivé situace vpadne Adam. Nejen že přijel z Maďarska za Veverkou, ale ještě se chce podívat na operaci Davida. Kristýna trucuje u mámy a čeká, až se jí Petr omluví. Ten to má v plánu, ale její paličatost ho popudí. Pohádají se ještě víc. Kristýna vzdor a vztek zapíjí v baru. Nachází ji Lukáš, který alkoholem řeší otřes ze smrti Kateřiny Malé. Aby Kristýnu uchránil před nerozvážností, bere ji do šéru. Jenže tam ho Kristýna svede.


136.díl

2. října 2009 v 16:44 dily
Bože ty jsi krásná-15.10
Svatbu Lucie a Radima provází řada katastrof - roztržené šaty, spálená výzdoba... Korunu tomu nasadí Lukáš: v sanitce unese nevěstu, ale je odvolán k porodu Terezy, takže mu asistuje i novomanželka Lucie. Narodí se holčička Alžběta, ale její otec Radek Beneš je na stranickém sjezdu a dává přednost oslavě svého zvolení za místopředsedu strany. Za Terezou nepřijede. Kristýna touží jít na svatbu s Petrem, ten ale vezme noční za Pavlu, protože ta chce odjet za Tomášem do Drážďan. Kristýna se urazí. Druhý den zaskočí Petra přáním mít s ním dítě. Pohádají se a ona trucovitě odchází. Marek se kvůli Pavlinu výletu opije s partou, která ho dřív šikanovala. Svou depku pak řeší s Vladimírem - ten pro něj má pochopení a slíbí, že Pavle nic neřekne. Je ale pravda, že se synovi nemůže věnovat naplno, protože z Prahy přivezl bývalou ženu Olgu, která čeká na transplantaci srdce. Jindřichův účetní chce podat žalobu na Lukáše, který ho udeřil při záchranné akci. Jindřich ho nejdřív podporuje, ale když Lukáš odrodí Terezu, svého starého účetního si podá.

135.Díl

1. října 2009 v 11:43 dily
Ordinace v Růžové Zahradě2...135 Díl
Není čas se hroutit
Tomáš se vrací, aniž by kontaktoval Pavlu. Když ji potká, oznámí ji, že s ní končí. Vrátí jí klíče od bytu a k Markově radosti si odnese věci. Pavla je zoufalá, neumí si to vysvětlit. Až v závěru Tomáš přizná, že jeho dcera Heidi je nemocná a on musí zůstat u ní. Ač Pavlu miluje, musí ji opustit. Vratislav za asistence policie odvádí Eliáše, u Fryntů tomu jen bezmocně přihlížejí. Anička ale přemluví Matyáše, aby se pro Eliáše vydali na statek, jenže si tím vyslouží zadržení od policie. Eliáš přesto v noci zmizí. Matyáš je obviněn z únosu, ale je jasné, že chlapec utekl sám. Eduard objevuje u pacienta Kosnera cévařský problém, který by se dal řešit robotickou chirurgií. Upozorní Zdenu a ta se nadchne. Eduard domluví levnější koupi použitého přístroje z Lyonu. Magda se chce dostat k asistenci budoucí operace, ale Zdena zvolí Tomáše, jenž má z Německa s robotikou zkušenosti. Magda se mu chce pomstít i za Pavlu a u Kosnera ho pomluví - Tomáš totiž operoval dvě Kosnerovy ženy, obě operace dopadly kdysi velmi zle. Vše se ale obrací proti ní. Kněz Šohájek přivádí svého syna Davida, který potřebuje finančně náročnou operaci. Pusenský nedovede standardními postupy pomoci, Davida se ale ujme Veverka s Oskarem.