Prosinec 2008

78.díl

20. prosince 2008 v 17:36 dily
Vysílán 20.ledna 2009 ve 20:15- díl má název Nevolej tátovi
Vše vyvrcholí tím, když do sporu zatáhne i Jakubova otce a obviní ho, že je proti ní. Eliška se řez problémy s Katkou, stále více sbližuje s Pusenským, který ji pozve na ples. Což ale značně zkomplikuje Dabibor. Pavla řeší neobvyklou léčebnou metodu nohu svého tchana Jarka. Do toho Honza trvá na tom, že bude pracovat u Jindřicha. Dostavají se kvůli tomu s Pavlou do velkého sporu. Věra se snaží vyhovět Leopoldovia přimět Jarka k rozvodu, ale stále víc zjištuje , že si není jistá, jestzli to je opravdu to, co by chtěla.Suk tlačí na Veverku kvůli sexu, ale ta s tím má problem. Rozhodnout se jí pomůže případ kněze Patrika..

77.díl

20. prosince 2008 v 17:24 dily
vysílán 15.ledna 2009 ve 20:00 -díl má název Manžel se vrátil

Čestmír příjde na to, že jeho syn už o sexu dávno nečte nej na internetu, nýbrž ho radostně zkouší v praxi. Je z toho v šoku a hledá způsob, jak Jakuovi domluvit. Ale ani Jakub a Katka se radami dosplých nehodlají řídit. Pavla s Honzou zápasí s partnerskou krizí. Honza se stále topí v dluzích, a tak nakonec kývne na nabýtku Jindřicha Valšíka. Ten odkoupí Sedmidomí a chce Honzu zaměstnat jako stavbyvedoucího. Pavle se to nelíbí, ale Honza jiné řešení nevidí. Běla po požáru otvírá ordinaci v Růžovce. Ukazuje se, že Marie Johnson vyplatila doktorům bolestné za rekonstrukci, a Richard se proto zlobí. Pusenský se dvoří Elišce, ona ale dává jasn přednost Daliborovi.

Web Ordinace si vánoční volno nevybírá

20. prosince 2008 v 15:03 informace


Herec Petr Rychlý a herečka Markéta Plánková jako seriáloví partneři
zdroj: TV Nova Herec Petr Rychlý a herečka Markéta Plánková jako seriáloví partneři
19.12.2008, 08:00 | Aktualizováno 19.12.2008, 17:37 | Nova.cz, Helena Machová
Váš oblíbený seriál na webu pokračuje. Měsíční přestávku ve vysílání návštěvníci našich stránek nepoznají: dál vám nabídneme reportáže ze zákulisí, ankety, Tři otázky pro..., blogy a samozřejmě všechny aktuální informace o Ordinaci v růžové zahradě 2.
Už teď pro vás máme ale malou rekapitulaci toho, co jste mohli až doposud v posledních dílech seriálu vidět.

Sylva se odstěhovala od Dalibora Frynty k Matyášovi.
- sledujte díl Kamínek z potoka ZDE

Veverku zaskočila láska: polibku od Adama se nebrání, ale on by chtěl víc.
- sledujte díl Nejhezčí den ZDE

Čestmír si musí zvyknout, že Katka patří do Jakubova života.
- sledujte díl Nejhezčí den ZDE

Martina Tvrdíková konečně našla ženicha.
- sledujte díl Boj o dech ZDE

Tereza přijme pozvání hejtmana Beneše na výlet.
- sledujte díl Boj o dech ZDE

Marek Barna zjistil, kdo je jeho biologickým otcem.
- sledujte díl Kam patřím ZDE

Magda se přizná Čestmírovi, že mu byla nevěrná. Sama navrhuje rozchod, i když Čestmíra miluje. Také Luciina láska k Hruškovi dostává smrtelnou ránu.
- sledujte díl Pomocná ruka ZDE

Na oddělení nastupuje Eliška Slavíková, vrchní sestra se špatnou pověstí.
- sledujte díl Pomocná ruka ZDE

Bělin a Eduardův svatební den stíhá jedna pohroma za druhou. Skoro to vypadá, že ze svatby sejde, ale nakonec je o jeden sňatek víc.
- sledujte díl Nejhezčí den ZDE

Na další nové příběhy vašich oblíbených hrdinů se můžete těšit už ve čtvrtek 15. ledna, kdy seriál startuje 77. dílem s názvem Manžel se vrátil.

Na stránkách www.nova.cz/ordinace vám každý den přinášíme aktuální informace o seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Veselá sestra Jirková

20. prosince 2008 v 15:02 informace

19.12.2008, 08:30 | Aktualizováno 19.12.2008, 17:17 | Nova.cz, Helena Machová
Sestru Veroniku Jirkovou si v tomto seriálu oblíbil snad každý - kolegové lékaři, sestry, ale i svérázný primář Dalibor Frynta, s kterým prožila románek.
Její představitelku, herečku Adélu Gondíkovou jsme pro vás vyzpovídali v naší reportáži.

Zajímá vás, jak si během natáčení rozuměla se svým seriálovým manželem nebo jak ji toto povolání zasáhlo do života?

Na otázku, jestli by chtěla být v reálném životě zdravotní sestrou odpověděla: "Chtěla jsem to dokonce studovat, ale ta zodpovědnost by mě zabila."

Vaříme a pečeme s herci Ordinace!

20. prosince 2008 v 15:01 informace

Vaříme a pečeme s herci Ordinace!

herečka Markéta Plánková coby MUDr. Magda Tárová
herečka Markéta Plánková coby MUDr. Magda Tárová
16.12.2008, 12:00 | Aktualizováno 16.12.2008, 12:46 | Nova.cz, Helena Machová
V době vánočních svátků vám přinášíme recepty nejen na vánoční cukroví, ale také třeba na rybí kousky nebo vánočního Kubu. Herci Ordinace spojili své síly a dali pro vás dohromady několik ryze originálních receptů, které se vám budou určitě hodit třeba k štědrovečernímu stolu. První, kdo představil své pečící dovednosti byla Markéta Plánková.
Vánoční placičky podle Markéty Plánkové

kolik vajec
tolik lžic polohr. mouky
tolik lžic cukru
ušleháme sníh se špetičkou soli, přidáme žloutky, cukr a nakonec mouku.
dáme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme.

Nádivka:

1 vanilkový puding udělat podle návodu, necháme vystydnout a po lžících přidáváme do jednoho másla. nakonec přidáme namleté libovolné ořechy.

Z upečeného těsta vykrajujeme kolečka a slepujeme nádivkou.

Obalíme v rozpuštěné čokoládě a kouscích rozdrceného piškotu a oříšcích...


Placičky Markéty PlánkovéUž v sobotu vám svůj recept na vánočního Kubu prozradí herečka Zlata Adamovská.

76. díl

20. prosince 2008 v 14:57 dily
Nejhezčí den
Datum vysílání: 18. prosince 2008

Bělin a Eduardův svatební den stíhá jedna pohroma za druhou. Skoro to vypadá, že ze svatby sejde, ale nakonec je o jeden sňatek víc. Také Martina a Oskar totiž spěchají do kostela. Honza a Pavla se sejdou na svatbě a Marek navštíví Vladimíra. Veverku zaskočí láska: polibku od Adama se nebrání, ale on by chtěl víc. Čestmír si musí zvyknout, že Katka patří do Jakubova života. Pusenský obviní Elišku z nedbalosti kvůli pacientovi, který zkolaboval. Brzy má důvod svých slov litovat. Lukáš i Veronika se loučí s Kamenicí. Čestmír se dozví, že Jakuba zachránila Magda. Hledají se po celém městě, ale není jisté, jestli se najdou včas.

75. díl

20. prosince 2008 v 14:56 dily
Boj o dech
Datum vysílání: 16. prosince 2008

Ambulance přiváží Pusenského, jde o život, s operací nelze otálet. Dalších komplikací si první všimne Eliška. Honza je pro bezpečí svých blízkých rozhodnut vzdát se svých snů i společného života s Pavlou. Martina konečně najde ženicha. Tereza přijme pozvání hejtmana Beneše na výlet. Jeho upřímné vyznání ji ale poleká. Jakub kvůli Katce uteče z domova. Magda se chce usmířit s Čestmírem, ale on pro ni nemá pochopení. Marii a Richarda zaskočí návštěva exekutora. Kvůli Honzovým problémům hrozí Marii ztráta vily v růžové zahradě. Eduard a Běla se těší na svatbu. Poslední noc před veselkou překazí zoufalý vzkaz: Jakub je v nebezpečí a nablízku je jen Magda…

74. díl

20. prosince 2008 v 14:56 dily
Pomocná ruka
Datum vysílání: 11. prosince 2008


Magda se přizná Čestmírovi, že mu byla nevěrná. Sama navrhuje rozchod, i když Čestmíra miluje. Také Luciina láska k Hruškovi dostává smrtelnou ránu. Na oddělení nastupuje Eliška Slavíková, vrchní sestra se špatnou pověstí. Hned první den musí ošetřit vlastní dceru a zamotá tím hlavu Pusenskému, Daliborovi i Čestmírovi. Adam s Oskarem půjčí Martině byt, aby mohla zapůsobit na sociální pracovnici. Do manželství s ní se ale nikdo nehrne. Eduard a Běla chystají svatbu a učí se kompromisům. Na Honzu si počkají Rudovského gorily a dají mu nakládačku. Honza zjistí, kdo mu celou dobu hatí plány. Pusenský Honzovi pomůže, ale málem ho to stojí život.

Veronika Nová fotky

19. prosince 2008 v 17:43 Silva Petrová
Veronika Nová
Veronika Nová
Veronika Nová
sylvaMartin Trnavský fotky

19. prosince 2008 v 17:40 Jan Haken
Martin Trnavský
Martin Trnavský
Martin Trnavský
Martin Trnavský
Martin Trnavský
Martin Trnavský
Trnavský

Barbora Munzarová fotky

19. prosince 2008 v 17:35 /Pavla Barnová/
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Munzarová fotky


73.díl

8. prosince 2008 v 15:49 dily
74.díl Ordinace v Růžové Zahradě 2-vysílán 11.prosince 2008 ve 20:15-díl má název Pomocná ruka

Magda se přizná Čestmírovi,že mu byla nevěrná. Sama navrhuje rozchod, i když Čestmíra miluje. Také Luciina láska k Hruškovi dostává smrtelnou ránu. Na oddělení nastupuje Eliška Slavíková ,vrchní sestra se špatnou pověstí. Hned první den musí ošetřit vlastní dceru a zamotá tím hlavu Pusenskému, Daliborovi i Čestmírovi. Adam s Oskarem půjčí Martině byt, aby mohla zapůsobit na sociální pracovníci. Do manželství s ní se ale nikdo nehrne. Eduard a Běla chystají svatbu a učí se kompromisům. Na Honzu si počkají Rudovského gorily a dají mu nakládačku. Honza zjistí, kdo mu celou dobu hatí plány. Pusenský Honzovi pomůže, ale málem ho to stojí život.