Říjen 2008

Veronika Nová životopis

30. října 2008 v 16:52 Silva Petrová
Povolání: Herečka
Věk: 22
Datum narození: 15. 01. 1986
Znamení: Kozoroh

Životopis

Otec Veroniky Nové je filmový producent, odmalička ji bral na natáčení, kde mimo jiné občas dělala i kompars. Poté co ji přestala bavit gymnastika, na kterou chodila, zkusila dramatický kroužek. Nakonec samo vyplynulo, že herectví by ji mohlo bavit. Po základní škole si podala přihlášku na konzervatoř, kam byla na druhý pokus přijata.

Loni na konzervatoři úspěšně odmaturovala, letos ve studiu pokračuje, neboť konzervatoř je na šest let studia. Dopoledne s ostatními studenty zkouší hru, odpoledne má několik předmětů a ve volném čase navštěvuje posilovnu.

Veronika v současné době stvárňuje postavu Sylvy Peterkové v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kterou získala, když k nim na konzervatoř přišel asistent režiséra a vybral pár děvčat, aby se přišla na casting ukázat - Veronika měla štěstí, roly získala a možná i proto, jak ona sama tvrdí, že je lehce podobná Daniele Šinkorové, jejíž dceru v seriálu hrála.

Mimo Ordinace v růžové zahradě si zahrála v seriálu Hop nebo trop, jehož pokračování právě dotočila.

Vlastimil Zavřel životopis

30. října 2008 v 16:22 Jindřich Valšík
Povolání: herec
Věk: 54
Datum narození: 4. 08. 1954
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Lev

Životopis

Jeden z našich nejoblíbenějších herců se narodil 4. 8. 1954 v rodině operetního zpěváka a baletky. Dědeček byl operním pěvcem a pro babičku napsal Leoš Janáček roli Lišky Bystroušky. Bylo tedy nasnadě, že Vlastimil vystuduje herectví na Státní konzervatoři. Po absolutoriu v roce 1976 nastoupil do plzeňského Divadla J. K. Tyla. Zároveň hostoval v pražském Divadle E. F. Buriana, a také v Hudebním divadle v Karlíně, s nímž spolupracuje dodnes.

V den, kdy mu skončila dvouletá vojna, podepsal angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, kde zůstal celých sedmnáct let. U "Realistů" zažil slavnou éru, kdy vzácně vyrovnaný herecký soubor zrál pod vedením režisérů Pistoria, Palouše, Glance, později Miroslava Krobota. RDZN, posléze Labyrint, opustil až v roce 1996, kdy následoval režisérku Hanu Burešovou do Divadla v Dlouhé.

V prvních sezonách tu hrál nejraději Profesora Kolíska ve Škole základ života, v současné době je oblíben (a to nejen u příznivců Terryho Pratchetta) jako Žeňa Vínozpěv, principál divadelního souboru v inscenaci Soudné sestry a výpravčí Petr Dvořák v inscenaci Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou..

Diváci znají Vlastimila Zavřela také z mnoha filmových i televizních rolí (první a dodnes populární byla ve filmu Dívka na koštěti), dále pak např. Arabela (1979), Tankový prapor (1991), Báječná léta pod psa (1997), Policajti z předměstí (1998), Mazaný Filip (2003) atd.

Vidět jste ho mohli také v představeních divadla Sklep, v Divadle v Řeznické, kde hrál a zpíval roli Escamilia v inscenaci Oty Ševčíka Carmen, nebo v Divadle u Hasičů v inscenaci Záměna v režii Ladislava Smočka. Vlastimil je známý svým silným poutem k rodné čtvrti Braníku, kde vyrůstal a kde dosud chodí na pivo a za kamarády do hospody U Báby. Je také blázen do mopedů (má už dvanáctou Babettu, z toho osm předešlých mu ukradli), takže od dubna do října jezdí do divadla na dvou kolech.

V roce 2004 se objevil v seriálu 55letý policista, manžel Jany (Milena Steinmasslová) Jindřich Prchal v seriálu TV Prima Rodinná pouta. Vlastimil Zavřel propůjčil svůj hlas postavičce Homera Simpsona v oblíbeném animovaném seriálu The Simpsons.

Něco o Aničce Frintové

30. října 2008 v 16:17 /Anička Frintová/
ANIČKA FRYNTOVÁ
(Anna Stropnická)
Dcera Dalibora Frynty. Rozmazlená, seběvědomá, talentovaná baletka, která tátovi i jeho paAnna Stropnická


Magda Tárová

29. října 2008 v 16:53 Magda Tárová
MUDr. Magda Tárová (30 let)
(Markéta Plánková)
,,Sex appeal zmůže víc než skalpel."
Chirurg. Sestra Pavly Barnové. Mají mezi sebou dávný bolestný konflikt. Krásná žena, chladná a přísně se kontrolující. Ví dobře, co s muži dělají její půvaby, a neváhá jich používat. Chce být špičkovou lékařkou chirurgie a jednou i primářkou. Za svým cílem jde tvrdě, sbírá uznání, neváhá potopit i své nejbližší, když jí to prospěje. Vlaje za ní smečka mužů se zlomeným srdcem. Odmítá se vázat, a jakmile to vypadá na vztah, rozšlape partnerovi srdce, sebevědomí i jakýkoliv náznak citu k ní. Ale i ona možná dostane lekci.
Markéta Plánková

Pavla Bárnová

29. října 2008 v 16:52 /Pavla Barnová/
(Barbora Munzarová)
,,Vím, jak láska bolí, ale pro to nepřestanu milovat. "
Chirurg. V životě mnoho zkusila, ale je rozhodnutá se nevzdat. V medicíně ji nic nepřekvapí, zato v soukromí se bude divit, kam a s kým se její život ubírá dál. Férová, rázná i romantická a temperamentní žena, která uspěla v ryze mužském oboru. Doma má skvělého jedenáctiletého syna Marka, který trpí vážnou nemocí, a svéráznou tchýni Věru.
Barbora Munzarová (foto archiv TV Nova)Barbora Munzarová (foto archiv TV Nova)

Rozhovor s Barborou Munzarovou

29. října 2008 v 16:49 /Pavla Barnová/

Xaverův Křížový výslech - Barbora Munzarová: Stropnickému plně důvěřujiBarbora Munzarová
 • Prý pilotujete letadlo.
  "Když je hezké počasí, tak mi to kamarád sem tam půjčí, ale pilotní průkaz zatím nemám."
 • Jaké letadlo teda umíte řídit
  "Spíš než umím, tak si to občas vyzkouším. Lítám s těmi ultralehkými nebo menšími sportovními letadýlky."
 • Vy se ničeho nebojíte?
  "Bojím. Hlavně když třeba jedu na motorce."
 • Tak proč to děláte?
  "Protože nepiji, nekouřím a potřebuji ten adrenalin někde dohnat. Proto podstupuji takové nebezpečné věci. A také proto, že mě to fakt baví."
 • Jste z herecké rodiny. S kým se radíte nejvíce o své profesi?
  "Nechodím se radit, ani si nevzpomenu na situaci, kdy bych si nevěděla rady a šla za někým. Ale občas si zajdeme navzájem na premiéry."
 • Jediný člen z rodiny, který není hercem, je vaše sestra, že?
  "Ano. Zrovna teď dělá městskou policistku v Kutné hoře."
 • Co vás více baví? Divadlo, nebo seriály?
  "Je to vyvážené. Seriály jsou na obživu a divadlo skvělá práce s dobrými lidmi."
 • Kolik vrazíte letos do dovolené?
  "Letos nejedeme nikam na dovolenou, šetříme peníze na jiné účely."
 • Máte nejoblíbenějšího politika?
  "Pokud je Václav Havel ještě považován za politika, tak jeho."
 • Co říkáte na to, že paní Žilková bude hrát v Divadle na Vinohradech?
  "Uvidíme, jak to přijmou diváci. Ještě jsem tu hru nečetla, ale jsem na to moc zvědavá."
 • Co říkáte na to, že bude hrát Adinu Mandlovou?
  "Myslím, že pan režisér a zároveň umělecký šéf divadla pan Stropnický asi ví, proč sáhl po tomto obsazení, a nechám to zcela na něm."
 • Proč myslíte, že zrovna sáhl po paní Žilkové?
  "Dozvěděli jsme se na schůzi, že není v České republice moc hereček, které by mohly hrát tuto roli, tak má zřejmě s tou hrou nějaký záměr a já mu plně důvěřuji."
 • Zkusila jste někdy nějakou drogu?
  "Já jsem v tomto naprosto nezáživná. Jednou jsem si potáhla marihuany, ale protože nekouřím, tak se mi to moc nepodařilo, ale přesto jsem z toho zvracela dva dny."
 • Jaký máte důvod nehrát v seriálu Ordinace v růžové zahradě?
  "Mám strach, aby těch seriálů nebylo přespříliš, a pak mám takový blok, že nechci, aby se můj obličej objevoval v televizi šest dní do týdne."
 • Neplánujete další miminko?
  "Jestli příroda a Pán Bůh dá, tak bych určitě moc ráda."

62.díl

25. října 2008 v 20:37 dily
62.díl Ordinace v Růžové Zahradě 2-vysílán 30.října 2008 ve 20:00- díl má název Tohle nemůžeme!!
Pacient se žloutenkou prověří charakter všech chirurgu. Operace znamená riziko nákazy. Veronika se dostane do kontaktu s infikovanou krví. Martina radí Veverce, aby se Hruškovi pomstila. Veverka váhá, ale Martina se rozhodne jednat. Lucie tuší, že Hruška jí neříká celou pravdu. Jakub vytáhne na Magdu, že rozbila manželství Pusenských. Anička oznamuje Oskarovi, že odjíždí do Kanady. Oskar jí nechce pustit. Honzovy problémy ve firmě způsobí dusno i v rodině. Sylva se snaží slepit vztah s Daliborem, ale ví, že miluje Matyáše. Matyáš a Sylva si vyznají lásku..

61.díl

22. října 2008 v 18:07 dily
61.díl Ordinace v Růžové Zahradě 2-vysílán 28.října 2008 ve 20:00- díl má název Mám strach
Veverka věří,že jí Hruška miluje,ale Hruška se chce usmířit s Lucií. Svěří se jí,že je nemocný. Magda si domlouvá novou ordinaci v Růžovce. Pochopí,že Jakub jí do rodiny nechce. Anička chce studovat medicínu. Nadchne Oskara, ale něco mu tají. Richard hrozí Honzovy soudem. Honza se rozhodne použít k výplatám peníze klientů, ale Věra chce, aby jí Honza zálohu vrátil. Honza situaci přestává zvládat. Také Pavliny naděje berou za své. Dalibor se vrací do Kamenice, zachrání život popálené pacientce ,ale Pusenský mu hrozí výpovědí. Adam mu vyčte, že mu zničil vztah s Veronikou. Dalibor se rozhodne bojovat o místo v nemocnici i o Sylvinu lásku...

nevim nevim

18. října 2008 v 20:29
Barbora Munzarová
Líbí se vám??

Bleskovka 2:-)

18. října 2008 v 20:28 Bleskovky
Barbora Munzarová
1.Kdo pak to je??
2.Kolik jí je??
3.Kde se narodila??
4.Kdo je její otec??
5.Jak se jmenuje její sestra??
6.Kde hrála nebo hraje alespon 4 seriali nebo filmi ???
7.Koukáte se na Ordinaci v Růžové Zahradě??
8.Kdo je její syn v serialu který tedka dávají v TV.
9.Koho chcete na diplom??
10.Líbí se vám můj blog??

Martin Trnavský životopis

18. října 2008 v 10:27 Jan Haken
Povolání: herec
Věk: 37
Datum narození: 8. 03. 1971
Znamení: Ryby

Životopis

Martin Trnavský je především divadelní herec. Dosud jsme ho mohli vidět v několika inscenacích (hlavně brněnští diváci). Zahrál si v televizním filmu Požírač medvědů (1996) a v seriálu Četnické humoresky (2003). Nedávno se také do kin dostal snímek Roberta Sedláčka Pravidla lži, kde si Trnavský zahrál jednu z hlavních rolí, psychoterapeuta.

Kromě toho se od února středu co středu od osmi večer objevuje na televizi Nova v novém seriálu Světla pasáže. Ztvárňuje v něm JUDr. Egona Rajtra. "Upřímně se vám přiznám, že jsem dlouho odmítal různé nabízené role, až jsem najednou zjistil, že mi 8. března bude 37 let a ještě jsem toho moc nenatočil. Tak jsem roli v seriálu přijal. Navíc režisér Jaromír Polišenský je pro mne zárukou, že to bude dobrá práce," svěřil se Martin.

Trnavský také říká: "Herectví je velmi očisťující pro emotivního člověka, jako jsem třeba já, který potřebuje vstřebané věci ventilovat. Baví mě pozorovat a mít názor. Nejsem jen zaměstnanec divadla, rovnou se ho snažím vytvářet."

- 1996-Požíirač medvědů
- 2003-Četnické humoresky
- 2007-Pravidla lži (psychoterapeut)
- 2008-Ordinace v Růžové zahradě 2

Upozornění!!!

18. října 2008 v 10:15
Pro všechny kdo navštěvuje můj blog ..
Prozatím jsem budu dávat jen díli a nějaké informace.
Od 1.listopadu jsem přibydou bleskovky,nové pozadí blogu,informace o Ordinaci a o hercích prostě tenhle blog zažije změni tak se přijdte podívat děkuji...

Lenka Zahradnická

17. října 2008 v 20:30 Alenka Veverková
Povolání: Herečka
Věk: 23
Datum narození: 1. 06. 1985
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Blíženci

Životopis

Lenka Zahradnická je narozená ve znamení blíženců. Měří 175cm.

Zahrala si v seriálu Světla pasáže barmanku Lindu Sojkovou. Hraje v pražském divadle Disk. Zahrála si epizodní roli ve filmu Vratné lahve. Dále potom v šestém díle seriálu Hraběnky na Čt1.

Školní role:
Maria (G. Greene: Moc a sláva), Charlotta (W. Faulkner: Divoké palmy), Ismena (Sofoklés: Antigona), Číča (G. Feydeau: Dáma od Maxima), Nora (H. Ibsen: Domeček pro panenky), Marie, Jenny (I. Bergman: Tváří v tvář), Lady Macbeth (W. Shakespeare: Macbeth), Viola (W. Shakespeare: Večer tříkrálový), Vanda (J. Tošovský, L. Málková: Daniel Ježíš Baťa), Komtesa de Crouseilles (V. Dyk: Poražení), Kristýna (A. Strindberg: Slečna Julie)

Role v absolventských inscenacích (premiéry do září 2007):
Jasmin (R. Finger: Ledový hrot / Kaltes Land), Grušeňka (F. M. Dostojevskij, D. Špinar: Bratři (Karamazovi))

Absolventské inscenace plánované po září 2007:
Patnáctka 2 - Láska vole (P. Kolečko: Pud(l))
Jana Bauduová - L. Málková, J. Tošovský, M. O. Štědroň: U štěstí dam)

Mimoškolní činnost:
Luna (E. Rostand: Cyrano z Bergeracu, Národní divadlo Praha), Slečna Eynsfordhillová (G. B. Shaw: Pygmalion, Národní divadlo Praha, Tamora (B. Strauss: Zhanobení), Dcera (2+1 s Miroslavem Donutilem, Česká televize), Lucie (3+1 s Miroslavem Donutilem, Česká televize), Anette (To horké léto v Marienbadu, film J. Cieslara), Lenka (To nevymyslíš, TV Nova), barmanka Linda Sojková (seriál Světla pasáže, TV Nova), sestra Alenka Veverková (seriál Ordinace v růžové zahradě, TV Nova)
Roxana (M.Trnavský: Roxana, Divadelní spolek Frida - Brno)
Gerda (Sněhová královna: Hans Christian Andersen, Dora Viceníková: Divadlo Gong,Praha)
Epizodní role: Vratné lahve, seriál Hraběnky (šestý díl), seriál Kriminálka anděl (šestý díl)
Lenku jsme také mohli vidět v televizní reklamě na T-mobile na tarif Girls Talk, zde si zahrála v pasáži "Výloha".
Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická

Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická


60.díl

17. října 2008 v 20:17 dily
60.díl Ordinace v Růžové Zahradě 2.vysílán 23.října 2008 ve 20:00-díl má název Hon na veverku
Pavla prosí Magdu, aby jí domluvila prohlídku u Čestmíra, protože je možná těhotná.Šťastná novina potěší Honzu i Věru. Tereza žárli, protože Honza dosáhl rozvodu. Honza vezme rodinu na první výkop Sedmidomí. Všechno je ale jinak, než plánoval. Jeho firmě hrozí krach. Čestmír představí Magdu Jakubovi.Marek Pusenskému ukaže svojí Jill. Bojí se Jill říct,že má epilepsi. Sylva utíká z Prahy i od Dalibora. Setkání s Matyášem jí potěší a znejistí. Oskar žádá Aničku o ruku. Aleš odmítá, že při operaci Kosnerové udělal chybu. Hruška přestává svojí nemoc zvládat. Lucie ví, že jí Hruška něco tají, Bojí se,že má poměr s Magdou. Do Hruškových sítí se ale lapí obětavá Alenka Veverková.

59.díl

17. října 2008 v 14:57 dily
59.díl Ordinace v Růžové Zahradě - vysílán 20.října ve 20:00 2008-díl má název Tisíc očí Hruška s Aleš operují. Banální zákrok se zkomplikuje, když jeden z doktorů přeřízne cévku.Hruška hodí chybu na Aleše. Veverka si všimne, že má Hruška problémy. Chce mu pomoci. Eduard a Běla se učastní jezdeckého dne. Eduard se setká s Otou Páleníkem - není to vůbec příjemné seznámení. Nakonec žárlí Běla a plánovaná svatba si vyžádá další zkoušku. Pusenský se trápí kvůli Olze. Adam se chce smířil s Veronikou , ale překvapí ho její váhání. Monika nutí Aleše ,aby prodal chalupu. Když Aleš odmítne, nasadí mu Monika do chalupy nájemníka. Aleš Vendulce přizná, že na Moniku přepsal půl chalupy.Eduard se dozví ,že Pusenský donutil Dalibora operovat koně. Odjíždí do Prahy,aby Dalibora přemluvil k návratu.

58.díl

17. října 2008 v 14:45 dily
Díl 58 - Někdo musí být první (16.10.2008)Ordinace v růžové zahradě 2
Kryštof i Pusenský zažívají velký strach: Olžino srdce zkolabovalo. Pusenský vyčítá Mázlovi, že Olze těhotenství dávno nevymluvil. Neštěstí Pusenských se dotkne i Magdy. Lukáš musí převzít odpovědnost za oddělení. Zaučuje Terezu a přizve Pavlu k operaci kojence Kristiána Kovaříka, kterého matka zanedbává. Běla chce na případ upozornit sociálku. Veronika se trápí rozchodem, Adam sestěhuje do šéru a Magdě se to vůbec nelíbí. Lukáše navštíví jeho otec hejtman Beneš. Návštěva končí prudkou hádkou. Tereza zjistí, že otec Lukášovi kdysi ublížil. Hejtman Beneš si přesto získá její sympatie. Magda pomůže Čestmírovi vyrovnat se s neúspěchem v případě Olgy. Ti dva se políbí...

Petr Štepánek

12. října 2008 v 18:27 Eduard Valšík

Povolání: herec
Věk: 60
Datum narození: 2. 10. 1948
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Váhy


Petr Štěpánek absolvoval DAMUr. 1970. Již od r. 1969 začal hostovat v ND v Praze, kde r. 1970 dostal angažmá. V ND hrál až do r. 1993. Hrál stěžejní role v české a světové klasice i v soudobých hrách, každý rok dvě až tři premiéry. Hrál milovníky, komické typy i charakterní role. V TV se účastnil asi na 200 inscenacích od pohádek po detektivky, hrál v seriálech. S hudebním divadlem se již setkal v ND v činohrách se zpěvy, což byl např. Hadrián z Římsů s hudbou Ladislava Simona. Až v HD Karlín, ...

Markéta Planková

12. října 2008 v 18:22 Magda Tárová
Povolání: herečka
Věk: 30
Datum narození: 18. 07. 1978
Místo narození: Praha
Znamení: Rak

Životopis

Vystudovala Katedru alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Již během studií se stala členkou divadelního souboru Studia Ypsilon.

Mohlo by se zdát, že seriál Rodinná pouta, kde ztvárňovala postavu Hedviky Liškové byla její první televizní rolí. Opak je pravdou. V roce 2005 jí do hlavní role svého televizního filmu Slečna Julie obsadil populární režisér Jiří Krejčík. Ani malému televiznímu divákovi není jméno Markéty Plánkové žádnou neznámou. Svého času byla průvodcem nedělního pohádkového pásma pro děti Edův pohádkový balík. Díky tomuto pořadu mohla ukázat své druhé umělecké já -. hudební. Tato sympatická herečka se vedle herectví věnuje také hře na akordeon. Spolu s kolegy z divadla vystupuje ve skupině Botafogo. V Posteli plné cizinců jí můžete vidět v rolích Helgy a Simone.

2007-Světla pasáže(Julie Hamplova)
2005-Rodinna pouta (Hedvika)
Postel plna cizincu (Helga a Simone)
Markéta Plánková
Markéta Plánková
Markéta Plánková
Markéta Plánková

Martin Písařík

12. října 2008 v 18:18 Oskar Všetečka

Povolání: Herec, Zpěvák, Dabér
Věk: 29
Datum narození: 1. 07. 1979
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Rak

Životopis

Martin Písařík je absolventem státní konzervatoře, obor hudebně-dramatický.


Divadelní angažmá
- Divadlo Na Zábradlí
- Divadlo ABC
- Divadlo Ta Fantastika
- Divadlo Brodway

Film a TV
- Škola ve mlejně (2007) (TV pohádka), tulák Mikolášek
- Ro(c)k podvraťáků (2006) (film), Radek Holý
- Stříbrná vůně mrazu (2005) (TV film),Vojtěch Kadlec
- Bazén (2005) (TV seriál - TV PRIMA), Ziki
- Snowboarďáci (2004), film, Roberto
- Probuzená skála (2004) (TV), Miguel
- Vetřelci v Coloradu (2001) (TV) , Tomáš
- V den psa (1994) (FAMU), zloděj Thief
- Městem chodí Mikuláš (1993), Mikuláš Arnošt
- Záhada hlavolamu (1993), role neurčena
- Ordinace v růžové zahradě (2008), Oskar Všetečka
- Snowboarďáci (2004), RobertoMartin Písařík
Martin Písařík
Martin Písařík

Martin Písařík

Martin Písařík